INFORMACIJA UKMERGĖS  A. SMETONOS GIMNAZIJOS II KLASĖS MOKINIAMS

 

Kviečiame II gimnazijos klasės mokinius 2023-2024 m.m. mokytis Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje pagal Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos modulį - TR1 kategorijos traktorių vairavimas.

2023-2024 m.m. Jūs mokysitės A. Smetonos gimnazijos III klasėje ir kas antrą penktadienį atvyksite į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą.

  • Bus pasirašyta sutartis tarp Ukmergės TVM ir Ukmergės A. Smetonos gimnazijos dėl bendradarbiavimo organizuojant ugdymo procesą.
  • Stojimas į modulį vyks LAMA BPO sistemoje. Nuo 2023 m. birželio 1 d. Ukmergės TVM centriniuose rūmuose (Kauno g. 108) 1 aukšte dirbs mokyklos konsultacinė – priėmimo grupė.
  • Atvykus į konsultacinę – priėmimo grupę bus konsultuojama, padedama pateikti duomenis LAMA BPO sistemoje.
  • Gimnazistai, pasirinkę modulį, turi teisę nesimokyti pasirenkamo technologijų dalyko.
  • Gimnazistai, kurie mokysis modulio Ukmergės TVM kiekvieną mėnesį gaus 24,50 Eur. stipendiją.
  • Baigus modulį, bus išduodamas modulio baigimo pažymėjimas bei TR1 traktorininko teisės.
  • Visiems gimnazistams, kurie mokysis modulio TR1 kategorijos traktorių vairavimas  bus sudarytos galimybės įgyti keturračio vairuotojo pažymėjimą.
 
Reikalavimai išsilavinimui: mokymasis III  gimnazijos klasėje.

Apimtis mokymosi kreditais – 5 (110 val.).

Kompetencijos:

  • Valdyti TR1 kategorijos traktoriusGebės ir mokysis: Apibūdinti TR1 kategorijos (iki 60 kW galios) traktorių konstrukcijas ir veikimo principus, mechanizmų montavimo ant TR1 kategorijos traktorių (krautuvų, ekskavatorių, buldozerių ir kt.) principus. Išmanyti kelių eismo taisykles, saugaus eismo taisykles. Išmanyti darbuotojų saugos ir sveikatos bei aplinkosaugos reikalavimus, taikomus valdant TR1 kategorijos traktorius, jų junginius su priekabomis ir žemės ūkio mašinas. Apibūdinti žemės ūkio mašinų konstrukcijas, veikimo ypatumus. Apibūdinti pavojingų krovinių vežimo bendruosius reikalavimus, priekabų ir jų mazgų konstrukcijos ir veikimo ypatumus. Valdyti, programuoti ir kontroliuoti TR1 kategorijos traktorius ir jų junginius su priekabomis. Valdyti žemės ūkio mašinas. Valdyti TR1 kategorijos traktorius su sumontuotais mechanizmais. Transportuoti pavojingus krovinius.
  • Prižiūrėti TR1 kategorijos traktoriusGebės ir mokysis: Paaiškinti TR1 kategorijos traktorių, priekabų, montuojamų mechanizmų ir žemės ūkio mašinų priežiūrą, pagal gamintojo reikalavimus. Paaiškinti TR1 kategorijos traktorių, žemės ūkio mašinų diagnostikos ypatumus, gedimų šalinimo būdus. Prižiūrėti TR1 kategorijos traktorius, priekabas, montuojamus mechanizmus ir žemės ūkio mašinas, pagal gamintojo reikalavimus. Naudoti eksploatacines ir chemines medžiagas, laikantis darbuotojų saugos ir sveikatos bei aplinkosaugos reikalavimų. Nustatyti ir šalinti nesudėtingus TR1 kategorijos traktorių ir žemės ūkio mašinų Paruošti TR1 kategorijos traktorius, priekabas, montuojamus mechanizmus ir žemės ūkio mašinas transportuoti ir saugoti.

 

Mokytis Ukmergės TVM  įdomu ir naudinga!

 

National CPR association