BIUDŽETINĖ ĮSTAIGA UKMERGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLA PERTVARKOMA Į VIEŠĄJĄ ĮSTAIGĄ

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. V-1016 „Dėl biudžetinės įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos pertvarkymo“, informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. biudžetinė įstaiga Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, įregistruota juridinių asmenų registre – juridinio asmens kodas 191425713, buveinės adresas Kauno g. 108, 20115 Ukmergė, tel./faks.  (8  340)  53 543, el. p. ukvm@ukvm.lt,  pertvarkoma į viešąją Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, teisinė forma – viešoji įstaiga, savininkas – valstybė, mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija, juridinio asmens kodas 188603091, buveinės adresas – Vilnius, A. Volano g. 2.

 

Su viešosios įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos įstatais galima susipažinti internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“, poskyryje „Mokyklos įstatai“.

 

Pertvarkomos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos tarpinė finansinė atskaitomybė praėjusių trejų finansinių metų, finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai, finansinės būklės ataskaitos ir žemesnio lygio biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitos skelbiamos internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“ poskyriuose.

 

Švietimo ir mokslo ministrės viešnagė Ukmergės TVM

2017 m. gruodžio 15-ąją Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje  apsilankė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrę lydėjo Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė.

Ministrė apsilankė šaltkalvystės dirbtuvėse vykstančioje technologijų pamokoje, kurios metu A. Smetonos gimnazijos mokiniai gamino įvairius gaminius iš metalo. Ministrė kalbėjosi su gimnazistais, džiaugėsi, kad  gimnazija  ir profesinė mokykla bendradarbiauja vykdant technologijų praktinį mokymą.

Statybininkų laboratorijoje kalbino mūsų mokyklos mokinius, domėjosi kokių įgūdžių, kompetencijų jie įgyja praktinio mokymo metu, mokiniai pasidalino tolimesniais karjeros planais.

Ministrė buvo maloniai nustebinta pamačiusi, jog  siuvimo dirbtuvėse dirba moterys iš darbo biržos. Būsimos siuvėjos pasidžiaugė  mokyklos praktinio mokymo baze, profesijos mokytojų darbu. Mokinės pasidalino savo planais: kurti savo verslą, dirbti siuvimo įmonėse, gerai išmokti siūti.

Baldžių mokymo centre svečiai apžiūrėjo medžio plokštės apdirbimo, medžio masyvo apdirbimo, stiklo, metalo apdirbimo barus. Susipažino su naujausia įranga, technologijomis. Apžiūrėjo naujausią metalo apdirbimo kompiuterizuotą centrą (tekinimo – frezavimo CNC stakles), kurį mokyklą pirko iš savo uždirbtų lėšų. Pasidžiaugė metalo lakšto lankstymo kompiuterizuotomis staklėmis, kurias mokyklai padovanojo UAB „Stansefabrikken“. Mokyklos direktorius Jonas Cesevičius akcentavo, kad Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje mokiniai mokomi naujausiomis staklėmis ir technologijomis. Mokykloje siekiama, kad baigę mokyklą absolventai galėtų iškart dirbti su staklėmis ir įrengimais, suprastų ir įvaldytų naujausias technologijas.

Ministrė Jurgita Petrauskienė šiltai bendravo su mokiniais, profesijos mokytojais. Domėjosi, kaip sekasi įgyti naujų kompetencijų, dirbti naujausiomis staklėmis, kompiuterizuotais apdirbimo centrais.

Svečiai aplankė ir mokyklos sporto kompleksą. Čia vyko kalėdinis tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo aštuonios komandos: UAB „Stansefabrikken“, UAB „Stansefabrikken Automative“, AB „Umega“, UAB „Likmerė“, UAB „Narbutas“ UAB „SystemAir“, Ukmergės rajono savivaldybės ir Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos.  Ministrė pasveikino varžybų dalyvius, pasidžiaugė mokyklos ir verslo įvairiapusiu bendradarbiavimu.

Ministrė ir lydintis svečiai apsilankė vaikų lopšelio – darželio "Žiogelis" "Mobilaus lankymo ikimokyklinio ugdymo grupėje Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleivių šeimų vaikams". Visi buvo maloniai nustebinti - ikimokyklinės grupės aplinka labai artima namų aplinkai. Besimokantys vaikučių tėvai pertraukų metu gali ateiti ir bendrauti, dalyvauti bendroje ugdomojoje veikloje kartu su savo vaikais. Ministrė bendravo su darželio vaikučiais, auklėtoja, kalėdinius  linkėjimus siuntė vaikučių tėveliams.

Viešnagės pabaigoje Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitikimo su mokyklos bendruomene, pasidžiaugė mokyklos aplinka, pasiekimais, aptarė profesinio mokymo situaciją ir perspektyvas Lietuvoje.

Ministrės dienotvarkė labai įtempta ir užimta. Visi buvome labai maloniai nustebinti ministrės Jurgitos Petrauskienės mintimis socialiniame tinkle Facebook praėjus vos keletui valandų po vizito.

Modernus, patrauklus, darbdavių ir moksleivių poreikius atitinkantis profesinis mokymas. Tokį gražų pavyzdį šiandien mačiau Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Smagu, kad pakalbinti moksleiviai džiaugiasi, kad čia geriausia įranga, kad įgiję tokius įgūdžius ir žinias jie planuoja kurti savo verslą ar jau žino, kur eis dirbti. Smagu, kad mokykla kuria savo produktus, teikia paslaugas savivaldai ir vietos verslui. Smagu, kad mokyklos vadovai rūpinasi jaunomis mokinių ir mokytojų šeimomis ir įrengė vaikų darželio grupę. Smagu, kad įėjus į mokyklos sporto salę matai pagrindinių mokyklos verslo partnerių, darbdavių sporto varžybas. Iššūkių daug, bet šviesos taip pat. Vakar priimta nauja Profesinio mokymo įstatymo redakcija atveria daug galimybių stiprinti profesinį rengimą.

Renginiai

 • Bal
  24
  10:00
  Seminaras: "Klasės vadovas - asmenybės ir bendruomenės ugdytojas"
  Konferencijų salėje
 • Bal
  29
  11:00
  Senjorai vairuoja saugiai
  UTVM
 • Geg
  07
  08:00
  Verslumo savaitė
  UTVM
 • Geg
  16
  13:30
  Saugaus eismo viktorina
  13 kab. ir vairavimo aikštelė


Powered by JS Network Solutions