UTVM mini Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmetį

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga mūsų mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Jūrate Mišiniene ir Elena Jukniene aplankė Ukmergės rajono Želvos parapijos katalikiškų senelių namų globotinius. Devintokai jiems įteikė per dailės pamoką nupieštas atvirutes  su prasmingais žodžiais, dailyraščiu užrašytais per lietuvių kalbos pamoką. Skaitė tekstus apie tai, ką jiems asmeniškai reiškia Šimtmetis. Džiaugėsi, kad kalba savo tėvų, senelių, protėvių kalba, kad gimė laisvoje Lietuvoje. Skandavo „Mes Lietuva, mes iš Lietuvos, mes Lietuviai, mes mylim Lietuvą” !

Važiuodami į Želvą, sustojome miesto centre prie Kauno gatvėje esančio medinio knygoms skirto namelio. Socialinio projekto „SOCIFACTION: socialinis verslas įvairovei ir dalyvavimui“ dalyvių dėka, lauko bibliotekėlės lentynas užpildėme mokyklos bendruomenės narių dovanotomis knygomis. Džiaugėmės prisidėję prie švietėjiškos veiklos – knygas nemokamai gali skaityti kiekvienas, pradžiuginome socialiai remtinus asmenis.

Aplankėme Vaižganto  kapinėse palaidotų savanorių kapus. Padėjome gėlių, papuoštų tautine juostele, prie paminklo savanoriams. Tylos minute pagerbėme kraštiečius 1918 ir 1920 metais kovojusius  su bolševikais ir bermontininkais.

Grįždami iš Želvos pastebėjome, kad knygų liko nedaug, o prie namelio stovi, knygomis besidžiaugianti  močiutė .Tai buvo mokinių širdis sušildžiusi akimirka.

Mokiniams buvo smagu parodyti meilę, kuri prasidėjo nuo visiškai mažų ir paprastų dalykų. Šypsenos gatvėje sutiktam nepažįstamajam. Gero žodžio tam, kuriam jo labai reikėjo. Stabtelėjimo pagelbėti seneliui, kai visi aplink taip skubėjo. Juk kuo mažiau susvetimėjimo, kuo daugiau bendrumo jausmo, kuo daugiau socialinių santykių, tuo daugiau visuomenėje stiprės laimės pojūtis, bendras pasitenkinimas gyvenimu, prisirišimas prie savo šalies.

Parodykime meilę savo šaliai, mylėdami joje gyvenančius žmones. Juk visi esame LAISVI – ir tą daryti galime be jokių apribojimų.


Powered by JS Network Solutions