Baltse@nior tarptautinėje stovykloje UTVM komanda

Liepos 2-6 dienomis Danijos mieste Herninge vyko projekto Baltse@nior tarptautinė inovacijų stovykla. Daugėjant vyresnio amžiaus gyventojų Europa ir Baltijos regionas ruošiasi būsimiems iššūkiams ir siekia pagerinti senų žmonių gyvenimo kokybę. Europoje jau gyvena apie 90 milijonų senjorų, sudarančių 18 proc. visų Europos gyventojų. Manoma, kad 2030 metais šis skaičius pasieks 24 proc. Atsiranda puiki niša verslui gaminti saugius, patogius ir inovatyvius produktus šiam, pakankamai turtingam, gyventojų sluoksniui.

Stovykloje Danijoje visą savaitę grupė studentų, dizainerių, verslininkų generavo idėjas ir kūrė baldų prototipus, kurie būtų patogūs ir galėtų palengvinti vyresnio amžiaus žmonių poreikius. Europos sąjungos programos INTERREG Baltic sea region remiamame projekte Baltse@nior dalyvauja 9 šalys – Lenkija, Danija, Vokietija, Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Latvija ir Lietuva.

Lietuvą jame atstovauja Ukmergės rajono savivaldybė. VIA universiteto-koledžo patalpose inovacijas kūrė šešių projekte dalyvaujančių šalių atstovai pasidalinę į tris komandas.

Kartu su danais, lenkais, švedais, estais ir latviais veiklose dalyvavo du Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai Mindaugas Valatka ir Justas Raišys, mokytojas Tomas Aliubavičius, Ukmergės rajono savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė bei skyriaus vyr. specialistas Linas Rugienius.

Tikimasi, kad stovykloje sukurtos idėjos sudomins Europos verslo atstovus ir bus įgyvendintos praktiškai, ko dėka ateityje senjorų buitis bus lengvesnė ir patogesnė.

Šaltinis: www.facebook.com/daynews.ukmerge


Powered by JS Network Solutions