BIUDŽETINĖ ĮSTAIGA UKMERGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLA PERTVARKOMA Į VIEŠĄJĄ ĮSTAIGĄ

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. V-1016 „Dėl biudžetinės įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos pertvarkymo“, informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. biudžetinė įstaiga Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, įregistruota juridinių asmenų registre – juridinio asmens kodas 191425713, buveinės adresas Kauno g. 108, 20115 Ukmergė, tel./faks.  (8  340)  53 543, el. p. ukvm@ukvm.lt,  pertvarkoma į viešąją Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, teisinė forma – viešoji įstaiga, savininkas – valstybė, mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija, juridinio asmens kodas 188603091, buveinės adresas – Vilnius, A. Volano g. 2.

 

Su viešosios įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos įstatais galima susipažinti internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“, poskyryje „Mokyklos įstatai“.

 

Pertvarkomos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos tarpinė finansinė atskaitomybė praėjusių trejų finansinių metų, finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai, finansinės būklės ataskaitos ir žemesnio lygio biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitos skelbiamos internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“ poskyriuose.

 

Užgavėnės Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią šventę prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų, savomis tradicijomis švenčia visas pasaulis. Tai garsūs prašmatnieji Venecijos (Italija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) karnavalai, Blynų diena (Pancake Day) Didžiojoje Britanijoje, Riebusis antradienis (Fat Tuesday) JAV, Mardi Grasas (Mardi Gra) Prancūzijoje ... Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes – vienur gausiai laistomasi vandeniu (Bolivija), kitur apsimėtoma apelsinais (Italija) ar karoliais (JAV).

Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės deginimas – labai tradicinės, lietuviškos pramogos. Kaip ir įvairiose šalyse, tą dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje. Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario", jos laikomos pavasario pradžia.

Mokyklos mokinių parlamentas 2017-02-28 surengė linksmą Užgavėnių šventė visai bendruomenei. Ryte "persirengėliai" visus pasitiko su daina, šokiu ir karštais blynais, kvietė fotografuotis prie originalios foto sienos, aukoti "ubagėliui". Iki vidurdienio visi turėjo galimybę apsilankyti stilizuotam būrimo salone, išgerti meilės arbatos, sužinoti savo ateitį,  paskanauti  sočių blynų su uogiene, kuriuos visą dieną kepė mokyklos mokinių parlamento aktyvistai.  Vėliau visi rinkosi mokyklos kiemelyje, kur kovingai nusiteikę juos pasitiko lašininis, kanapinis ir jų „žmonos“. Smagi nuotaika lydėjo ne tik lemtingą kovą, bet ir naujos mokinių prezidentės Dovilės Jasėnaitės  inauguracijos apeigas. Dovilei buvo įteikta simbolinė mokyklos širdis ir prezidento pažymėjimas, ji iškilmingai prisiekė dirbti mokyklos ir mokinių labui. Šventės kulminacija – Morės deginimas, suteikė progą visiems atsikratyti savo „griekų“. Nuodėmes ir ydas surašę renginio dalyviai, lapelius metė į laužą ir taip atsikratė visų blogybių, susikaupusių per žiemą. Dėkojame mokyklos psichologei Jurgitai Vasiliauskienei, kuri su dideliu užsidegimu  vadovavo būrimo salonui ir šauniems mokyklos parlamento nariams, kurių dėka Užgavėnės šiemet buvo tikrai ypatingos, nuotaikingos, skanios, sočios ir labai labai linksmos.


Powered by JS Network Solutions