Užgavėnės Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią šventę prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų, savomis tradicijomis švenčia visas pasaulis. Tai garsūs prašmatnieji Venecijos (Italija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) karnavalai, Blynų diena (Pancake Day) Didžiojoje Britanijoje, Riebusis antradienis (Fat Tuesday) JAV, Mardi Grasas (Mardi Gra) Prancūzijoje ... Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes – vienur gausiai laistomasi vandeniu (Bolivija), kitur apsimėtoma apelsinais (Italija) ar karoliais (JAV).

Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės deginimas – labai tradicinės, lietuviškos pramogos. Kaip ir įvairiose šalyse, tą dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje. Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario", jos laikomos pavasario pradžia.

Mokyklos mokinių parlamentas 2017-02-28 surengė linksmą Užgavėnių šventė visai bendruomenei. Ryte "persirengėliai" visus pasitiko su daina, šokiu ir karštais blynais, kvietė fotografuotis prie originalios foto sienos, aukoti "ubagėliui". Iki vidurdienio visi turėjo galimybę apsilankyti stilizuotam būrimo salone, išgerti meilės arbatos, sužinoti savo ateitį,  paskanauti  sočių blynų su uogiene, kuriuos visą dieną kepė mokyklos mokinių parlamento aktyvistai.  Vėliau visi rinkosi mokyklos kiemelyje, kur kovingai nusiteikę juos pasitiko lašininis, kanapinis ir jų „žmonos“. Smagi nuotaika lydėjo ne tik lemtingą kovą, bet ir naujos mokinių prezidentės Dovilės Jasėnaitės  inauguracijos apeigas. Dovilei buvo įteikta simbolinė mokyklos širdis ir prezidento pažymėjimas, ji iškilmingai prisiekė dirbti mokyklos ir mokinių labui. Šventės kulminacija – Morės deginimas, suteikė progą visiems atsikratyti savo „griekų“. Nuodėmes ir ydas surašę renginio dalyviai, lapelius metė į laužą ir taip atsikratė visų blogybių, susikaupusių per žiemą. Dėkojame mokyklos psichologei Jurgitai Vasiliauskienei, kuri su dideliu užsidegimu  vadovavo būrimo salonui ir šauniems mokyklos parlamento nariams, kurių dėka Užgavėnės šiemet buvo tikrai ypatingos, nuotaikingos, skanios, sočios ir labai labai linksmos.

Renginiai

 • Spa
  24
  08:00
  Informacinių technologijų plėtros diena
  Mokykloje
 • Spa
  25
  08:00
  Moksleivių išvyka į STUDFESTĄ
  Kauno Žalgirio arena


Powered by JS Network Solutions