Akcija Ukmergės darželiams ,,Padėkime paukšteliams žiemą”

Siekiant ugdyti vaikų norą ir gebėjimus rūpintis Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, skatinti kūrybiškumą, drąsą, minties raišką bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą Ukmergės vaikų lopšelių -darželių: "Eglutė",  "Saulutė",  "Nykštukas",  "Šilelis", "Žiogelis", "Buratinas", mokyklos- darželio "Varpelis" bei "Žiogelio" mobilaus lankymo ikimokyklinio ugdymo grupės Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleivių šeimų vaikai dalyvavo akcijoje "Padėkime paukšteliams".

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mikroautobusas gruodžio 4 d. apvažiavo visus Ukmergės miesto lopšelius – darželius ir atvežė priešmokyklinio amžiaus( 6-7 m.) vaikų komandas į mokyklos sporto kompleksą. Darželio komandą sudarė 10 vaikų, juos lydėjo auklėtojos.

Visų darželių komandos šauniai prisistatė - dainavo, šoko, deklamavo. Kiekvieno darželio vaikai, padedami savo auklėtojų atliko ir pristatė kūrybinį darbą – plakatą "Lesyklėlė" ( A1 formatu).  Plakatuose dominavo žiemiškos gamtos vaizdas, žiemoti pasilikę paukščiai, atsispindėjo visų noras padėti paukšteliams žiemą.

Mokyklos baldžiaus specialybės mokiniai vadovaujami profesijos mokytojo Algio Vilemavičiaus pagamino ir surinko 8 dideles lesyklėles bei pagamino ruošinius 80 mažų lesyklėlių.

Baigiantis akcijos pirmajai daliai visų lopšelių – darželių komandoms buvo įteiktos didelės lesyklėlės bei saldžios dovanos.

Antroji akcijos dalis mažiesiems dalyviams buvo ne mažiau įspūdinga: visi  apsirengę  kartu su savo auklėtojomis iš sporto komplekso lydimi savo vyresnių draugų- baldžiaus specialybės mokinių, nukeliavo  į Baldžių centrą. Čia jų laukė rimtas , turbūt pirmasis praktinis darbas: kiekvienas vaikas iš lesyklėlių ruošinių susirinko sau po lesyklėlę. Buvo smagu matytį kaip jaunieji "baldžiai" padedami savo vyresnių kolegų, mokinių dirbo, džiaugėsi.

Pasibaigus akcijai, mokyklos mikroautobusu darželių vaikai parvyko atgal į savo lopšelius – darželius.

Nuoširdžiai tikime, kad šią žiemą daug paukštelių ras vaikų ir mokinių padarytose lesyklėlėse trupinių ir jiems neteks kęsti baltojo bado.


Powered by JS Network Solutions