Diena be dietų - susimąstyti ir suprasti dietų problematiką

2022 m. gegužės 6 dieną Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje buvo paminėta diena be dietų, kurios tikslas - susimąstyti ir suprasti dietų problematiką, tykančius pavojus bei pakeisti jas kasdieniais sveikos mitybos įpročiais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė parengė pranešimą apie dietas. Dietos - sergantiems, o ne sveikiems – taip teigia daugelis mitybos specialistų. Dauguma rekomendacijų, madų ir dietų yra atkeliavusios iš ligonių valgiaraščio, kurias sveiki žmonės bando pritaikyti sau. Dauguma iš jų yra žalojančios sveikatą, kitos absurdiškos. Pvz.- "Oro dieta" – kurios laikantis žmogus gali būti gyvas tik oru, o energijos gauti iš saulės. Specialistė dalyvius paragino rinktis sveikatai palankią ir subalansuotą mitybą, patarė atkreipti dėmesį ne tik į tai, ką, bet ir kaip valgome. Rinktis kokybiškus ir sveikus produktus, patarė neskubėti ir maistą sukramtyti daug kartų. Keičiantis požiūriui į maistą ir mitybą, kinta ir gyvenimas.
Psichologė Jurgita Vasiliauskienė skaitė paskaitą "Vasara mums visoms", skatino atkreipti jaunimo dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Jaunimas neretai klaidingai tiki, kad tik liesas žmogus gali būti laimingas. Nei antsvoris, nei nutukimas negali tapti objektu, pagal kurį žmogus yra vertinamas kaip asmenybė. Kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Be abejo, reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti. Tačiau nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis.
Visiems dalyviams Jurgita išdalijo "namų darbų" – spalvinius nepasitenkinimo kūnu testus "Kaip aš matau savo kūną".

Pabaigoje neformaliojo švietimo organizatorė Goda Juzėnaitė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Daiva Lukšienė dalyvius pakvietė sušokti šokį, kuris tinka bet kokios apimties kūnui.

National CPR association