Projekto "Energy Efficient Houses" dalyvių viešnagė Turkijoje

2022m. spalio 15-22 dienomis Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos delegacija vyto į ketvirtą Erasmus + projekto 2020 -1TR01KA229 – 094495 "Energy Efficient Houses" susitikimą Turkijoje. Mokiniai šia tema turėjo paruošti skaidres ir pristatyti savo pastebėjimus partneriams iš Graikijos, Bulgarijos bei Turkijos. Į kelionę vyko KPO/20 grupės mokinė Gabija Kaišaitė, V/21 grupės mokinės Benita Belapetravičiūtė ir Brigita Belapetravičiūtė, lydimos mokytojos Dovilės Taparauskienės ir projekto koordinatorės Jurgitos Edlinskienės.

Visų projekto delegacijų susitikimas ir darbas vyko Gaziantepo mieste. Tai miestas, esantis pietinėje Turkijoje. Jis yra netoli Sarcirsuju upės, Eufrato upės intako, kalkakmenio kalvose į šiaurę nuo Alepo, Sirijoje. Miestas yra strategiškai patogioje vietoje, netoli senovinių prekybinių kelių, o pastarieji kasinėjimai atskleidė keramikos fragmentus, rodančius gyvenvietę IV tukstantmečio pradžioje prieš Kristų. Gaziantepą supa  pistacijų sodai, vynuogynai, alyvmedžiai bei riešutų giraitės. Miestas garsus chalvos, vynuogių konservų gamyba, pistacijų plantacijomis, baklava.

Jau pirmąją atvykimo dieną (pirmadienį) aplankėme Solarturk saulės panelių gamyklą, Gaziantepo ekologinį namą, grožėjomės Gaziantepo parkais. Antradienį važiavome  į mokyklą, kurioje  vyko visų delegacijų paruoštos prezentacijos : Saulės baterijų naudojimo poveikis – atsinaujinančios energijos šaltiniai; Apšvietmas išmaniuosiuose namuose; Durų ir langų instaliacija; mokiniai konstravo ekologinį namą naudodami 3D modeliavimo programą. Trečiadienį aplankėme  senove dvelkiantį Zeugma mozaikų muziejų, karo muziejų, kitas istorines vietas. Ketvirtadienį vaikščiojome apie senovinio miesto Zeugma griuvėsius, plaukėme laivu Euphrates upe  iki paskendusio miesto Halfeti, vaikščiojome senovinio miesto Urfa gatvėmis.

Penktadienį atsisveikinome  su naujaisiais draugais, gavome sertifikatus ir kupini daug įspūdžių šeštadienio naktį pradėjome kelionę į savo taip mylimą Ukmergę.

Projektas vyksta įgyvendinant Erasmus +  mobilumo programą  2020-1TR01-KA229-094495_2.

Projektas finansuoti pagal Erasmus +  programą, kurią Lietuvoje  administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

National CPR association