Lietuvos profesinio mokymo įstaigų profesinio mokymo populiarinimo ir etnokultūrinio kūrybiškumo konkurse „Jurgi, atrakink žemę“- II vieta

2017 m. balandžio 24 dieną, mūsų mokyklos moksleivės Dovilė Jasėnaitė (ASE1), Lauryna Vaitkevičiūtė (KO2) , Greta Varkauskaitė (LE2) ir Sandra Didaitė (V2) su mokytoja Daiva Stankevičiene vyko į Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklą, kurioje vyko Lietuvos profesinio mokymo įstaigų profesinio mokymo populiarinimo ir etnokultūrinio kūrybiškumo konkursas „Jurgi, atrakink žemę“.

Šiemet dalyvavo septynios mokyklos: VŠĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla, Varėnos technologijos ir verslo mokykla, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Švenčionių profesinio rengimo centras, Aukštadvario žemės ūkio mokykla, Vilniaus turizmo ir verslo prekybos mokykla , bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykla. Konkurso tikslas-populiarinti Jurginių tradicijas, gyvinti ir integruoti į profesinį mokymą, ugdyti būsimų amatininkų, netradicinių ir senųjų kaimo verslų kūrėjų bendrąsias kompetencijas ir verslumą.

Mokiniai atliko 3 užduotis. Pirmiausia reikėjo pristatyti namų darbą tema – Jurginių simbolius.  Prisistatymas atspindėjo atstovaujamo krašto Jurginių simbolius, buvo  paaiškinta jų prasmė. Antroji užduotis – kiaušinių marginimas vašku tradiciniais raštais. Trečioji užduotis – komandinės etninės kultūros išmanymo, sumanumo, orientavimosi ir miklumo reikalaujančios varžybos.

Renginio dalyvius vertino kompetentinga komisija: LR Seimo Etninės kultūros globos tarybos narė Nijolė Balčiūnienė,  Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos kultūrologė, vyriausioji specialistė Irutė Eidukienė,  audėja, verpėja, šokėja, etnografijos ir tautinės kultūros mylėtoja Rūta Bučinskaitė, Šalčininkų rajono Anos Krepšul muziejaus vedėja Danutė Moločko, bei Šalčininkų r. kultūros centro mėgėjiškos kūrybos, tautodailės ir etnokultūrinės veiklos organizatorė Božena Levkovska.

Už visas užduotis  dalyviai buvo vertinami taškais. Mūsų namų darbas buvo originalus, nes buvom nufilmavę tikrą karvytę, už kurią esame dėkingi Šaukuvos kaimelio gyventojai Irenai Misiukienei. Taigi,susumavus visų rungčių rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Mūsų mokyklos komanda užėmė  antrąją vietą.

Renginyje ne tik rungtyniavome, bet ir linksminomės. Šventės svečiai galėjo paragauti piemenų „paucienės", paskanauti grikių bobos bei kitų skanėstų, kuriuos pagamino Dieveniškių TVM virėjų profesijos mokiniai bei mokytojai. Mikliausi ir drąsiausi dalyviai galėjo sudalyvauti profesijų konkursuose: stipriausi – kalė ilgiausią vinį, kūrybiškiausi – margino meduolį, mikliausi rišo botagėlį, kruopščiausi – audė juostą, o grožio mylėtojai pynė kasas.

Straipsnio autorė Lauryna Vaitevičiūtė KO 2/15

Renginiai

 • Lap
  24
  11:20
  Moksleivių arbatinė
  Kviečiame į mokinių arbatinę gardžios arbatos
 • Lap
  25
  10:00
  Visuotinis tėvų susirinkimas
  Mokyklos aktų salėje
 • Lap
  29
  11:20
  Draugo diena
  Mokyklos 2 aukšto fojė
 • Lap
  30
  08:00
  „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“
  Varžytuvių finalas Vilniuje

Iššūkis „100 piliakalnių“

Kernavės piliakalnis
Širvintų rajone
Antatilčių piliakalnis
Ukmergės rajone
Juodausių piliakalnis
Ukmergės rajone
Kernavės piliakalnis
Širvintų rajone
Sukinių piliakalnis
Ukmergės rajone
Vaitkuškio piliakalnis
Ukmergės rajone
Zujų piliakalnis
Ukmergės rajone
Laičių piliakalnis
Ukmergės rajone
Šinkūnų piliakalnis
Ukmergės rajone
Vencavų piliakalnis
Zarasų rajonas, Dusetų seniūnija.
Narkyčių piliakalnis
Zarasų rajonas, Dusetų seniūnija.
Veprių piliakalnis
Ukmergės rajonas
Svirnių piliakalnis
Anykščių rajone
Ukmergės piliakalnis
Ukmergė
Merkinės piliakalnis
Varėnos rajonas
Bradeliškių piliakalnis
Neries regioninis parkas
Buivydų piliakalnis
Neries regioninis parkas
Buivydų II piliakalnis
Neries regioninis parkas
Karmazinų piliakalnis
Neries regioninis parkas


Powered by JS Network Solutions