Fizikų – biologų projektas „Energija – tai gyvybė“

Jau antri metai mokykloje vykdomas tęstinis bendras fizikų – biologų projektas „Energija – tai gyvybė“. Praėjusiais metais bandėme skaičiuoti mūsų raumenų naudojamos energijos kiekį, bandėme išgauti energijos iš vaisių ir daržovių.

Šiais metais praplėtėme energijos formų apžvalgą ir susipažinome su elektromagnetinėmis bangomis, kurios ne tik šildo mūsų maistą, dalyvauja kasdieniame gyvenime, bet ir veikia mus pačius, mums būnant šalia. Balandžio 28 dieną mokykloje svečiavosi Lietuvos edukologijos universiteto fizinių mokslų, fizikos daktaras Raimundas Žaltauskas ir fizikos mokslų daktarė, dirbanti skystųjų kristalų laboratorijoje Loreta Rastenienė. Lektoriai supažindino gausiai susirinkusius moksleivius ir mokytojus su nematomu  šiuolaikinių technologijų pasauliu.

Skystieji kristalai mūsų namuose, darbe ir kasdienybėje nepaleidžiami iš rankų. Tai įvairūs monitoriai, televizoriai, mobiliųjų telefonų ekranai, skaičiuotuvai ....Sužinojome ,kaip viskas prasidėjo, kaip tai pagaminta, ir kaip veikia.

Ateinanti saulėta vasara primena apie saulės sukeliamą poveikį akims. Pasirodo ir čia be skystųjų kristalų neapsieinama. Sužinojome paslaptis, kaip išsirinkti tikrai saugančius akis akinius.

Paskaita perėjo į eksperimentų lygį, kai buvo matuojama elektromagnetinė spinduliuotė, sklindanti nuo veikiančios mikrobangų krosnelės, skambančių mobiliųjų telefonų. Bet kuris klausytojas galėjo išsimatuoti savo išmaniojo telefono skleidžiamą spinduliuotę. Paaiškėjo, kad ne toks jau nekaltas tas mūsų išmanusis bičiulis. Jeigu tikėti tuo, kad ne be reikalo atsiduriame ten, kur esame, galbūt ši informacija buvo reikalinga būtent mums? Gal tos žinios padės išsaugoti mūsų ir mūsų artimųjų sveikatą, paskatins protingai elgtis su išmaniosiomis technologijomis, o kai kuriuos net ir visai atsisakyti savo pasenusių „išmaniųjų draugų“ paslaugų...


Powered by JS Network Solutions