Paroda, skirta mamos dienai paminėti

Puodkėlių ekspozicija

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos 2017 04  04 d. pagrindinio korpuso antrame aukšte mamos dienos proga buvo išeksponuota margaspalvė paroda.

Parodos tikslas-paminėti mamos dieną ugdant vaikų ir suaugusiųjų kūrybiškumą, puoselėjant senuosius amatus ir verslumą.

Paroda neįprasta, nes ją rengė trijų skirtingų dalykų mokytojai, šalia moksleivių rankdarbių ir paveikslų puikavosi ir mūsų mokykloje besimokančių suaugusių žmonių grupės darytos gėlių kompozicijos.

Parodoje galėjome įsigyti Jūratės Mišinienės vadovaujamos suaugusiųjų grupės studentų puokščių, pasigėrėti Gražinos Ciplinskienės paruoštų siuvėjų grupės puodkėlių paroda ir taip pat aplankyti Daivos Stankevičienės surengtą moksleivių KO grupės ir dailės būrelio moksleivių baigiamųjų darbų parodą.

Siūvėjo specialybė yra labai sena ir yra taip pat svarbi šiandien. Susiklosčius tap tikroms ekonominėms aplinkybėms siuvėjo specialybė nėra labai patraukli jauniems žmonėms. Šiandien jie įsivaizduojami kaip sunkiai, daug  ir mažai uždirbantys žmonės. Savo projektu mes norime populiarinti šią specialybę ir parodyti, kad siuvėja gali ne tik susiūti jai nurodytą siūlę, bet ir patys gali kurti, modeliuoti, konstruoti gaminius, kurie bus patrauklūs rinkai ir mokytis juos realizuoti.

Atsižvelgiant į vaikų gebėjimus, buvo pasirinkta sumodeliuoti ir pasiūti paprastus gaminius, kurie gali būti patrauklūs, funkcionalūs ar net galėtų papuošti buitį. Buvo pasirinktos namų apyvokos reikmenys-puodkelės.

1 SS grupės moksleiviai kartu su dailės mokytoja Daiva Stankevičiene kelis užsiėmimus piešė eskizus, dėliojo formas ir derino įvairias  kompozicijas. Vėliau moksleivių idėjas padėjo įgyvendinti profesijos mokytoja-metodininkė Gražina Ciplinskienė. Moksleiviai pagal savo eskizus turėjo išsikirpti formas, atitaikyti dydžius, suderinti medžiagų spalvas ir raštus. Jie ne tik kruopščiai ir dailiai turėjo susiūti siūles, bet ir kantriai padaryti apdailą, išsiuvinėti, išlyginti ir paversti puodkeles tikromis dovanomis.

Vėliau,  kaip jau minėjome,  mamos dienos proga buvo surengta paroda ir puikiąsias puodkėles galėjo pamatyti mokyklos bendruomenė. Kadangi darbai buvo skirti dovanoti, kitus puodkėlių modelius moksleiviai pažadėjo pasiūti vėliau, juolab, kad mokytojų tikslas yra sudalyvauti su moksleivių siūtais gaminiai Ukmergės miesto šventėje. Šio projekto tikslas-skatinti mosleivius imtis iniciatyvos patiems kurti ir vėliau realizuoti savo gaminius. Tikimės, kad miesto šventei moksleiviai pasiruoš tinkamai.

Vizualinio meno paroda

Dailės mokytojos Daivos Stankevičienės pristatomos parodos tikslas-parodyti, įkvėpti kitus besimokančius moksleivius, kad mūsų mokykloje vaikams yra sudaromos sąlygos kurti, realizuoti savo idėjas, plėsti ir ugdyti meninius gebėjimus.

Paroda yra tęstinis projektas. 2016 m. gruodžio mėnesį 2 KO grupės moksleiviai  ir dailės būrelio nariai lankėsi Kaune ir turėjo puikią galimybę aplankyti kelias profesionalias galerijas, dalyvauti parodų ir profesionalių dailininkų pristatyme“ Eglės“ galerijoje.

Paroda gimė iš ilgų, nuoseklių  ieškojimų, daugybės eskizų ir didelio noro įgyvendinti savo idėjas. Dažnai  besimokantiems tai vienintelė galimybė dar kartelį arba iš vis pirmą kartą prisiliesti prie kūrybos, save realizuoti piešinyje, atsiskleisti darant grafikos ar tapybs darbus.

Paroda įdomi tuo, kad moksleiviai labai skirtingai, naudodami įvairias išraiškos priemones atliko savo darbus. Šioje parodoje du grafikos darbus pateikė BDV1 grupės moksleivis Girmintas Grašys, V2 – Janina Aleksandravičiūtė, KO 3 grupės moksleiviai - Akvilė Astrauskaitė, Raminta Rasvadauskaitė,  Eimutis Stasiūnas, Edvinas Podgornovas ir Viktorija Katinaitė.

Paroda bus eksponuojama du mėnesius.

Teksto autorė: Daiva Stankevičienė

Gėlių kompozicijų paroda

 Darbščiosios ir išradingosios floristės kartu su savo nuostabia vadove Jūrate Mišiniene suorganizavo gėlių parodėlę-pardavimą skirtą motinos dienai.

Mokyklos foje susirinko darbuotojos, dėstytojai, mokyklos administracija, moksleiviai. Parodėlę aplankė net patys mažiausieji šio technikumo darželio vaikučiai, netgi pašilės parapijos klebonas.

Apsilankę parodėlėje ne tik grožėjosi kompozicijomis,bet ir daugelis įsigyjo moterų kurtus darbelius. Floristės savo darbuose panaudojo gamtinę medziagą (šakas,žieves,samanas) šio meto laiku augančius žalumynus (krūmų, medžių šakas, asiūklius). Taip pat buvo panaudotos tulpės, chrizantemos, narcizai, rožės, herberai, žydrės, hiacintai.

Visos kompozicijos buvo skirtos mamoms, nepamirštos liko ir mamos išėjusios anapilin. Joms buvo sukurtos ypatingos kompozicijos tinkančios kapų dekoravimui.

Dėkojame organizatoriams ir dalyviams.

Teksto autorė: Irena Grigaliūnienė


Powered by JS Network Solutions