Tarptautinė praktinė-kūrybinė konferencija

Tavo ir mano tapatybė - šios konferencijos pagrindinė mintis. Kaip mes galime savo tautos atributiką pritaikyti aprangoje ir taip išsiskirti labai margame ir, pasak menininkės Vilmos Marės, dažnai agresyviame mus supančiame tautų pasaulyje. Mes esame labai maži ir jeigu mūsų niekas nematys ir negirdės, mes labai greit pranyksime kaip unikali, išskirtinė ir sena savo tradicijomis tauta.

Šios konferencijos tikslas - skatinti tautiško savitumo puoselėjimą, pritaikant detales savo aplinkoje.

2017-05-17 mokyklos 10 klasės ir siuvėjų specialybės moksleiviai, darbo biržos studentės, lydimi mokytojų D. Stankevičienės, V. Butvilavičienės ir J. Vaitasiūtės dalyvavo pirmoje konferencijos dalyje, kurios tema buvo „Tautos savitumo ženklai: tradicijų ir modernumo dermė aprangoje“.

Konferencijoje savo kūrybine patirtimi dalinosi dizainerė Vilma Marė, gyvenanti ir Lietuvoje, ir Niujorko valstijoje, JAV. Ji pristatė baltiškojo rašto galimybes modernioje tekstilėje, demonstravo savo sukurtus rūbus, puoštus senaisiais raštais ir ženklais, kalbėjo apie audinio apdirbimo technikas.

Apie tautinio kostiumo interpretacijas šiuolaikinėje madoje kalbėjo VDA Telšių fakulteto Aprangos ir mezginių dizaino specializacijos vadovė, dailininkė tekstilininkė-Žydrūnė Kriūkaitė Juciuvienė. Ji pristatė kelis studentų projektus, kur tautiniai motyvai buvo panaudoti aprangoje.

KTU Medžiagų inžinerijos katedros docentė dr.Eglė Kumpikaitė pristatė etnologinių motyvų taikymą šiuolaikiniame dizaine.

Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ savo darbus pristatė dalyviai iš Utenos ir Vilniaus kolegijų, grožėjomės Vilmos Marės darbais, Utenos skiautininkų klubo svečių iš Latvijos ekspozicija.

Turėjome galimybę  pamatyti ir sudalyvauti  konferencijose, aplankyti parodą ir pabendrauti su dalyviais. Ši tarptautinė konferencija vyks dar kelias dienas, svečiai dalyvaus mokymuose ir klausys įdomių paskaitų. Dėkojame Utenos kolegijai už galimybę bent šiek tiek pajusti šio renginio dvasią.

Teksto autorė: Daiva Stankevičienė

Renginiai

 • Spa
  24
  08:00
  Informacinių technologijų plėtros diena
  Mokykloje
 • Spa
  25
  08:00
  Moksleivių išvyka į STUDFESTĄ
  Kauno Žalgirio arena


Powered by JS Network Solutions