BIUDŽETINĖ ĮSTAIGA UKMERGĖS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLA PERTVARKOMA Į VIEŠĄJĄ ĮSTAIGĄ

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. gruodžio 7 d. įsakymu Nr. V-1016 „Dėl biudžetinės įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos pertvarkymo“, informuojame, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. biudžetinė įstaiga Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, įregistruota juridinių asmenų registre – juridinio asmens kodas 191425713, buveinės adresas Kauno g. 108, 20115 Ukmergė, tel./faks.  (8  340)  53 543, el. p. ukvm@ukvm.lt,  pertvarkoma į viešąją Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, teisinė forma – viešoji įstaiga, savininkas – valstybė, mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija, juridinio asmens kodas 188603091, buveinės adresas – Vilnius, A. Volano g. 2.

 

Su viešosios įstaigos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos įstatais galima susipažinti internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“, poskyryje „Mokyklos įstatai“.

 

Pertvarkomos Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos tarpinė finansinė atskaitomybė praėjusių trejų finansinių metų, finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai, finansinės būklės ataskaitos ir žemesnio lygio biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitos skelbiamos internetinėje svetainės www.ukvm.lt skyriaus „Veikla“ poskyriuose.

 

Tarptautinė praktinė-kūrybinė konferencija

Tavo ir mano tapatybė - šios konferencijos pagrindinė mintis. Kaip mes galime savo tautos atributiką pritaikyti aprangoje ir taip išsiskirti labai margame ir, pasak menininkės Vilmos Marės, dažnai agresyviame mus supančiame tautų pasaulyje. Mes esame labai maži ir jeigu mūsų niekas nematys ir negirdės, mes labai greit pranyksime kaip unikali, išskirtinė ir sena savo tradicijomis tauta.

Šios konferencijos tikslas - skatinti tautiško savitumo puoselėjimą, pritaikant detales savo aplinkoje.

2017-05-17 mokyklos 10 klasės ir siuvėjų specialybės moksleiviai, darbo biržos studentės, lydimi mokytojų D. Stankevičienės, V. Butvilavičienės ir J. Vaitasiūtės dalyvavo pirmoje konferencijos dalyje, kurios tema buvo „Tautos savitumo ženklai: tradicijų ir modernumo dermė aprangoje“.

Konferencijoje savo kūrybine patirtimi dalinosi dizainerė Vilma Marė, gyvenanti ir Lietuvoje, ir Niujorko valstijoje, JAV. Ji pristatė baltiškojo rašto galimybes modernioje tekstilėje, demonstravo savo sukurtus rūbus, puoštus senaisiais raštais ir ženklais, kalbėjo apie audinio apdirbimo technikas.

Apie tautinio kostiumo interpretacijas šiuolaikinėje madoje kalbėjo VDA Telšių fakulteto Aprangos ir mezginių dizaino specializacijos vadovė, dailininkė tekstilininkė-Žydrūnė Kriūkaitė Juciuvienė. Ji pristatė kelis studentų projektus, kur tautiniai motyvai buvo panaudoti aprangoje.

KTU Medžiagų inžinerijos katedros docentė dr.Eglė Kumpikaitė pristatė etnologinių motyvų taikymą šiuolaikiniame dizaine.

Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ savo darbus pristatė dalyviai iš Utenos ir Vilniaus kolegijų, grožėjomės Vilmos Marės darbais, Utenos skiautininkų klubo svečių iš Latvijos ekspozicija.

Turėjome galimybę  pamatyti ir sudalyvauti  konferencijose, aplankyti parodą ir pabendrauti su dalyviais. Ši tarptautinė konferencija vyks dar kelias dienas, svečiai dalyvaus mokymuose ir klausys įdomių paskaitų. Dėkojame Utenos kolegijai už galimybę bent šiek tiek pajusti šio renginio dvasią.

Teksto autorė: Daiva Stankevičienė

Renginiai

 • Kov
  28
  10:00
  Studijų ir karjeros mugė „Tavo sėkmės kelias“ G&G Sindikato koncertas
  UTVM sporto kompleksas
 • Bal
  01
  10:30
  Konkursas: logotipo kūrimas „BE PATYČIŲ“
  Visą kovo mėnesį


Powered by JS Network Solutions